India és Nepál Dél-Ázsia szívében fekvő két szomszédos ország, melyek az ősi hagyományok, a lélegzetelállító tájak és a gazdag kulturális örökség magával ragadó keverékét kínálják. India a vibráló városok, történelmi emlékművek és spirituális nevezetességek sokszínű szövevényével varázsolja el a látogatókat, míg Nepál fenséges himalájai csúcsaival a túrázók és a természetrajongók paradicsoma. Az ikonikus agrai Taj Mahaltól a katmandui nyugodt templomokig ez a két ország a történelem, a spiritualitás és a természeti szépség elbűvölő keverékével csalogatja az utazókat, felejthetetlen utazást kínálva.
Elutazás repülőgéppel Budapestről Delhibe átszállással a kora délutáni órákban.
Érkezés a hajnali órákban Delhibe, rövid pihenés és reggeli a szállodában, majd városnézés a világ legrégebb óta folyamatosan lakott városában, mely megannyi birodalom központja volt már. Újdelhi és az óváros nevezetességeinek megtekintése kívülről. A városnézés a 72 m magas, lenyűgöző Qutub Minarnál veszi kezdetét, melyet Hindusztán hetedik csodájaként tartanak számon. Újdelhiben látogatás Humayun uralkodó mauzóleumánál, majd az India kapu, az impozáns Rajpath sugárút, mely a Vijay Chowk, avagy a Győzelem terén zárul és kormányhivatali épületeknek ad otthont. Ó-Delhi 1649 és 1857 között a mogul birodalom központja volt, látogatás az 1648-ban épített Vörös erődnél, mely az egykori mogul hatalom jelképe, majd India legnagyobb mecsetjének, a Jama Masjidnak és Mahatma Ghandi nyughelyének a Raj Ghatnak a megtekintése. Később az óvárosi Chandni Chowk bazárjainak felfedezése riksákkal. Vacsora a szállodában. Szállás reggelivel Delhiben.
Reggeli majd utazás a kb. hatórányi autóútra fekvő Jaipurba, a mesés bazárok, gazdag paloták, ún. havelik városába. Rajasthan állam kapuja, Jaipur az ország egyik legnagyobb és legrégebbi ékszerkészítő központja; a zománcozás és drágakő berakás a leghíresebb technika. Megérkezés, majd az esti megvilágításban ragyogó Birla templom felkeresése. Két éjszakai szállás reggelivel és vacsorával Jaipurban.
Reggel utazás a városon kívül található Amber erődhöz, mely egykor uralkodók székhelye volt. Az erőd masszív falai mesés palotákat, pazar termeket, gyönyörű templomokat és gondozott kerteket rejtenek. Később a Man Sangar-tó és a Jal Mahal palota megtekintése kívülről, majd megállás a Hava Mahalnál – a gyönyörű Szelek palotájánál. Látogatás az 1728-ban alapított Jantar Mantar obszervatóriumnál, melynek kőből és fémből készült precíz műszerei ma is használhatók a bolygók és csillagok helyének meghatározásához. A városnézés következő állomása a Városi palota, a maharadzsa lakhelye, mely különlegesen szép ötvözete a mogul és a hindu stílus építészetének.
Reggeli után elutazás Agrába. Útközben megállás Abhaneri lépéskútjánál: az esővízgyűjtőt az i.e. XVIII-IX. században építették és 3500 lépcsőfok vezet 13 emelet mélyen az aljáig. Az építmény nem csak kivételes szépségű, de a világ legmélyebb lépéskútja is. Látogatás Fatehpur Sikriben, a vízhiány miatt elnéptelenedett városban, mely a XVI. században Akbar mogul sah uralkodása alatt volt a birodalom központja. 1986-ban az UNESCO világörökségi védelme alá került a különleges, vörös homokkőből épült város, mely a mai napig inspirálóan hat India építészeire. A szellemvárosban található többek között Salim Chisti sírja, a gyermektelen asszonyok zarándokhelye és az 1000 hívőt befogadó császári mecset. Megérkezés, vacsora és szállás reggelivel Agrában.
Kora hajnalban a világhírű, fehér márványból készült Taj Mahal megtekintése, melynek szépsége páratlan. A lélegzetelállító épületegyüttest Shah Jahan mogul építtette a XVII. században 14. gyermekük szülése közben elhunyt felesége, Mumtaz Mahal emlékére és az iránta érzett örök szerelme jeléül. India legismertebb épületén 1632-től 22 éven keresztül dolgozott közel 20 000 munkás több mint 1000 elefánt segítségével. A fenséges műemlékegyüttes tökéletes arányaival és szimmetriájával, nemes anyagaival, gazdag díszítésével és a hozzá kapcsolódó legendákkal számtalan művészt is megihletett. Később visszatérés a hotelbe, reggeli majd a Jamuna folyó partján álló Agra erőd felkeresése. A vörös homokkőből épült XVI. századi erődítményben paloták, díszes termek, udvarok, galériák, háremek, börtönök, XIX. századi brit katonai barakkok találhatóak. Később utazás autóbusszal Delhibe, majd vacsora és szállás Delhiben.
Reggel transzfer a repülőtérre és utazás repülőgéppel Nepálba. Megérkezés az 1350 m tengerszintfeletti magasságon fekvő Katmanduba, mely Nepál legnagyobb városa és egyben fővárosa is. A Katmandu-völgyben található a legtöbb látnivaló, gyönyörű terek, kolostorok, szobrok árulkodnak a város és a környék közel kétezer éves múltjáról. Transzfer a szállodába, rövid pihenési lehetőséget követően a város egyik legfontosabb örökségi helyszínének, a Boudhanath sztúpának a megtekintése. A buddhista sztúpát az V. században a Tibetet a Katmandu-völggyel összekötő ősi kereskedelmi út mentén építették, így évszázadokon át tibeti kereskedők a sztúpa közelében telepedtek meg, majd az ötvenes években jelentősen megnőtt a tibetiek száma a kínai megszállást követően. A sztúpán a négy Buddha szempár a négy égtáj felé néz így őrködve az emberek és cselekedeteik felett. Ma a Boudhanath egy mini Tibetbe enged bepillantást, ahol a nyüzsgő helyiek szőnyeggyártással, kereskedelemmel és a napi rutinjuk részeként imádkozással foglalkoznak a tibeti buddhizmus különböző szektáihoz tartozó kolostorokban. Látogatás egy kolostorban, ahol a fiatal szerzetesek élnek és tanulnak. A látogatás során a szerzetesek áldást, valamint, a „khadát” a himalájai selyemsálat adnak a vendégeknek. Szállás és vacsora Katmanduban.
Reggelit követően egész napos városnézés a fővárosban. Először látogatás az egyik legfőbb kegyhelyhez, a Swayambhunath-hoz, más néven a Majmok templomához, mely a buddhista világ egyik legrégebbi sztúpája. Tiszta időben gyönyörű panoráma nyílik innen a városra. Ezt követően a Durbar tér felkeresése, a durbar szó palotát jelent, itt koronázták meg a királyt és innen uralkodott. A völgyben három Durbar tér található, Katmanduban, Patanban és Bhaktapurban, a három palota előtt. A több épületet (Kasthamandap, Narayan-templomot, Trilokya Mohan, és Krishna templomot) romba döntő földrengés után a helyreállítási munkálatok még folynak a téren és a városban. Itt található a Királyi Palota bejárata a Hanuman Dhoka, Taleju Bhawani templom, a szuvenírárusokkal teli Basantapur, az Élő Istennő, a Kumari temploma. Séta a helyi bazárban. Később a legszentebb hindu templom, a Pashupatinath felkeresése, mely Síva megtestesülésének helyszíne. Nem hinduknak tilos a belépés, csak a Bagmati folyó partjáról lehet megtekinteni. Az esti Aarti szertartás megtekintése a folyóparton. Szállás és vacsora Katmanduban.
Reggeli, majd utazás Nagarkot irányába. A Lichhavi dinasztia által a IV. században épített Changunarayan-templom fenségesen áll Bhaktapur rizsföldjei felett. Az UNESCO Világörökség részeként számontartott templom kettős tetejű pagoda, melynek mind a négy ajtaját kőoroszlánok őrzik. A Narayan inkarnációjában megjelenő tízfejű és tízkarú Visnunak szentelt bálvány az V. századi kőfaragás remek példája. Különféle szobrok és díszes faragványok találhatók a templom belsejében. Továbbutazás Bhaktapurba, melynek neve szó szerinti fordításban ’a hívek városa’. A völgy három fő városa közül Bhaktapurban találhatóak a legszebb vallási építészet alkotásai. Három főtere van, a Durbar tér, a Taumadhi tér és a Dattatreya tér, pagoda és sikhara stílusú templomokkal tűzdelve. A forgalom és a szennyezés nélkül Bhaktapur határozottan a völgy legtisztább városa. Keskeny, kövezett utcák kígyóznak a vörös téglából készült házak között, amelyek elrejtett templomokhoz, díszes vízköpőkhöz és udvarokhoz vezetnek. A város büszkén mutatja be kulturális életét a mindennapi életmód révén; a kézművesek generációi folytatják a hagyományos mesterségeket, például a szövést, a fazekasságot és a fafeldolgozást. A helyiek a közös udvarban gyülekeznek, hogy fürödjenek, vizet gyűjtsenek, mosakodjanak, vagy csak beszélgessenek. A város fő nevezetességeinek felkeresése kívülről: az 55 ablakos palota, az Arany kapu, az Oroszlán kapuja, a kis Pashupati-templom, a Nyatapola-templom és a Bhairavnath-templom. Továbbutazás Nagarkotba, mely a festői helyen egy hegygerincen terül el, és az egyik legteljesebb kilátását nyújtja a Himalájára, alant pedig a Katmandu-völgy fekszik. Szállás és vacsora Nagarkotban.
Érdemes megnézni a napfelkeltét, tiszta idő esetén tökéletes kilátás nyílik a Himalájára és az alatta fekvő völgyre. Reggeli után elutazás autóbusszal Patanba, melyet a Katmandu-völgy második legnagyobb, egyben a legszebb és legősibb városaként tartanak számon. A város gazdag művészeti és kézműves hagyományairól, például fémszobrokról és díszes építészetéről ismert. Patan érdekessége, hogy az egy négyzetkilométerre jutó templomok száma itt a legmagasabb. A Durbar tér műemlékcsoportja (templomok, kolostorok) az UNESCO Világörökség részét képezi, itt található a régi királyi palota, valamint bámulatos udvarok és pagodatemplomok. Az egykori királyi palotakomplexumot múzeummá alakították. A palotában három fő udvar található: Mul Chowk, Sundari Chowk és Keshav Narayan Chowk. A Sundari Chowk jól ismert a kőépítészet remekművéről, a királyi fürdőről. További fő látnivalók többek között a Krisna-templom, a Bhimsen-templom és az Arany templom. A patani Durbar tér rekonstrukciója folyamatban van. Később látogatás Kirtipurban, melynek fő látványosságai a Chilancho sztúpa, Bagh Bhairav-templom és Uma Maheshwar-templom. A templomok és a sztúpák mellett a város tele van hagyományos nepáli házakkal és templomterekkel. A kisváros két dombon fekszik, távol a nyüzsgő tömegtől és a főváros forgalmától. Visszatérés Katmanduba, majd vacsorát követően a késő esti órákban transzfer a repülőtérre.
Hazautazás Katmanduból repülőgéppel, átszállással Budapestre. Megérkezés a déli órákban.
Minimum létszám 15 fő.